Fakty i mity o hybrydzie

przez piątek, Marzec 17, 2017

Uwielbiasz kolorowe i zadbane paznokcie, ale nie masz pewności czy manicure hybrydowy jest dla ciebie? Masz dużo pytań, które chciałabyś zadać? Odpowiadamy na nurtujące cię pytania i obalamy hybrydowe mity.

Czy manicure hybrydowy jest bezpieczny?
Manicure hybrydowy to bezpieczna, ale profesjonalna metoda stylizacji paznokci, dlatego musi być wykonywana prawidłowo. Posiadanie odpowiednich akcesoriów oraz stosowanie produktów wysokiej jakości to dopiero początek. Niezbędna jest odpowiednia wiedza i umiejętności. Hybrydę możemy aplikować wyłącznie na zdrowe paznokcie, a stan naszej płytki jest w stanie ocenić wyłącznie profesjonalistka. Jednocześnie należy pamiętać, że płytka paznokcia może zostać uszkodzona poprzez jej nieumiejętne przygotowanie do stylizacji (za mocne spiłowanie) lub nieodpowiednie zdejmowanie lakieru hybrydowego. Zalecane jest korzystanie z usług profesjonalnych salonów kosmetycznych, w których kosmetyczki dbają o sterylizację narzędzi lub stosują akcesoria jednorazowego użytku.

Jak wybrać odpowiedni lakier hybrydowy? Na jakie składniki szczególnie zwracać uwagę?

Pamiętać należy, że do manicure hybrydowego powinnyśmy stosować lakiery wysokiej jakości z odpowiednimi certyfikatami i raportami bezpieczeństwa. W ostatnim czasie jest głośno o składnikach, które szkodzą naszym paznokciom (toluen, formaldehyd, ftalany). Żadnego z tych składników nie znajdziemy w składzie np. lakierów Semilac. Dodatkową zaletą tej marki jest także szeroka paleta kolorystyczna, która daje możliwość tworzenia wielu barwnych stylizacji.

Czy manicure hybrydowy możemy robić samemu w domu?
Manicure hybrydowy to profesjonalna metoda stylizacji paznokci, dlatego zaleca się jego wykonywanie – zarówno aplikację, jak i usuwanie – w profesjonalnych salonach kosmetycznych lub po ukończeniu odpowiednich szkoleń. Takie profesjonalne kursy prowadzimy w Akademii Semilac, dedykujemy je zarówno miłośniczkom manicure jak i profesjonalnym kosmetyczkom np. podstawowe szkolenie z manicure klasycznego i podstaw pielęgnacji i stylizacji paznokci, szkolenie z manicure hybrydowego czy zdobnictwo pierwszego stopnia – mówi Magdalena Tym, instruktorka Akademii Semilac w Poznaniu.

Czy lakierem hybrydowym można przedłużyć paznokcie?
Tak, lakier hybrydowy wzmacnia płytkę, dzięki czemu łatwiej jest zapuścić paznokcie. Na rynku dostępne są również lakiery hybrydowe o właściwościach budujących, które wzmacniają płytkę. Linię produktów – SemiHardi, jako pierwszy wprowadził Semilac. To specjalne lakiery hybrydowe o właściwościach budującego, miękkiego żelu. Idealne do stosowania na słabej płytce. Dzięki niemu można odbudować i przedłużyć płytkę paznokcia (nawet do 5 mm) w zaledwie kilka minut! Do wyboru w kilku wariantach kolorystycznych: clear, milk, rosa i white.

Czy to prawda, ze manicure hybrydowy utrzymuje się nawet do 21 dni?
Manicure hybrydowy Semilac, nałożony w prawidłowy sposób utrzymuje się nawet do 21 dni. Daje piękny, naturalny wygląd paznokci. Jest to nie tylko oszczędność czasu, ale gwarancja wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne i odpryski. Szczególnie przy aktywnym trybie życia i częstych wizytach na siłowni! Jedynie pytanie jakie pozostaje to jaki kolor manicure wybrać?

Czy manicure hybrydowy u każdego trzyma się tyle samo dni?
Jest to kwestia indywidualna i zależna od kondycji naszej płytki paznokci, stąd u niektórych osób hybryda utrzymuje się dłużej, niż u pozostałych. Duży wpływa na trwałość tej metody stylizacji ma jej prawidłowa aplikacja (np. zabezpieczenie wolnego brzegu, odpowiednie utwardzenie produktów).

Czy manicure hybrydowy można ściągać samemu?
Manicure hybrydowy to profesjonalna metoda stylizacji paznokci, dlatego zaleca się jego wykonywanie – zarówno aplikację, jak i usuwanie – w profesjonalnych salonach kosmetycznych lub po ukończeniu odpowiednich szkoleń. Podczas ściągania manicure hybrydowego należy przestrzegać zasad higieny i bezpieczeństwa oraz obowiązkowo wykorzystywać produkty i narzędzia do tego przeznaczone. Nigdy nie należy zrywać, ani zdrapywać manicure hybrydowego, gdyż grozi to uszkodzeniem płytki paznokcia.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *